Home / Systém střešních světlíků

PROAL Střešní světlíky
Střešní světlíky

Světlíkový konstrukční systém

Představujeme celohliníkový světlíkový konstrukční systém pro pásové obloukové světlíky s polykarbonátovým prosklením. Tento systém se běžně používá v Polsku a dočkal se stovky realizace, které potvrdily jého výhody.

Pevnost, tuhost, stabilita

Konstrukce systému se pyšní výraznou pevností, tuhostí a stabilitou, která vychází ze statických výpočtů pro mezní stavy zatížení v těžkých polských klimatických podmínkách. Tomu odpovídá tvar a velikost nosných profilů a použitá tvrzená slitina hliníku, ze které je celá konstrukce vyrobena. Světlíkový systém je zkonstruovany tak, aby vykazoval vlastnosti kvalitního a spolehlivého výrobku s příjemným vzhledem, čistými detaily, nízkou hmotností, jakož i rychlou a jednoduchou montáží.

Možnosti

V závislosti na rozpětí konstrukce a daném zatížení se pak používají tři typy profilů o velikostech 10, 16 a 20, které odpovídají tloušťce polykarbonátovych desek.

Rovnoměrný přítlak prosklení

Způsob montáže přináší výhodu rovnoměrného přítlaku prosklení po celé délce oblouku, který též umožňuje plynulejší dilatační pohyb polykarbonátového prosklení. Zároveň nedochází k narušení celého systému vrtáním otvorů pro spojovací materiál po obvodu nosného oblouku.

Svoboda v tvoření

Variabilita systému umožňuje vytvářet další konstrukce kombinací obloukových a rovných dílů, proniky i zalomení (v horizontálním i vertikálním směru).

Rychlá a efektivní montáž

Díky svým vlastnostem jako je dlouhá životnost, dokonalý vzhled, variabilita, výborná tepelná izolace, nízká hmotnost, tuhost a stabilita, se světlíky tego systemu staly oblíbenym řešením polských investorů, projektových manažerů a architektů. Rychlá a efektivní montáž činí z toho konstrukčního systemu světlíků atraktivní součást subdodávek pro realizace či rekonstrukce střešních plášťů.

Montáž

Střešní světlíky  

1. K horní ploše obruby střešního otvoru jsou ukotveny dolní profily.

světlíkový konstrukční systém  

2. Do vodícich obvodních profilů jsou zasunute obvodové profily.

Střešní světlíky  

3. Zakružené nosné profily jsou fixovány k obvodovým profilům.

polykarbonátové desky  

4. Na takto vzniklou konstrukci jsou uloženy prosklívací polykarbonátové desky, jenž jsou za studena ohnuty podle tvaru oblouku.

polykarbonátové prosklení  

5. Polykarbonátové desky jsou upevněny k ní pomocí přítlačných lišt opatřených drážkami s těsnící pryží. Přítlak lišt je vytvožen jejich napnutím pomocí patek vůči obvodovému profilu.